HSLC Exam Date 2021 – হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষা তাৰিখ ২০২১

HSLC Exam Date 2021 হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষা তাৰিখ ২০২১

সংবাদ মাধ্যমৰ আগত ভাষণ দি মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই আজি কয় যে অসম HSLC আৰু HS পৰীক্ষা ১৫ জুলাইৰ পৰা ২০ জুলাই, ২০২১ লৈ অনুষ্ঠিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে অৱশ্যে পুনৰ কয় যে ৰাজ্যখনত কোভিড-১৯ ৰ ইতিবাচকতাৰ হাৰ ১ জুলাইৰ ভিতৰত ২ শতাংশৰ তলত থাকিলেহে পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত হ’ব।

“যদি ইতিবাচকতাৰ হাৰ ২ শতাংশৰ ওপৰত থাকে, চৰকাৰে শিক্ষাৰ্থীসকলৰ জীৱন বিপদত পেলাব নোৱাৰে, সেয়েহে, আমি পৰীক্ষা বাতিল কৰিম আৰু বিদ্যালয়ৰ মূল্যাঙ্কনৰ বিষয়ে বিবেচনা কৰিম,” হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয়।

তেওঁ লগতে কয়, “পৰীক্ষাৰ তাৰিখ এদিন বা সৰ্বাধিক দুদিনলৈকে নিৰ্ধাৰণ কৰা হ’ব পাৰে। কেন্দ্ৰসমূহত কোভিড-১৯-ৰ সকলো প্ৰটোকল বজাই ৰখা হ’ব। অৱশ্যে, 1 জুলাইত কোভিড-১৯ পৰিস্থিতিৰ মূল্যাঙ্কন কৰা হ’ব। ইয়াৰ পিছত, চূড়ান্ত সিদ্ধান্ত শিক্ষা বিভাগে ল’ব।”

কোভিড-19 পৰিস্থিতিৰ মাজত পৰীক্ষাসম্পৰ্কে সাংবাদিকৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দি শৰ্মাই আৰু কয় যে এজনে 100 শতাংশ নম্বৰ লাভ কৰিব পাৰে কিয়নো প্ৰশ্নবোৰ সম্পূৰ্ণৰূপে বস্তুনিষ্ঠ আৰু পোনপটীয়া হ’ব।

“প্ৰশ্নকাকতবোৰ বস্তুনিষ্ঠ আৰু বহুত পোনপটীয়া হ’ব। কোনোবাই আনকি ১০০ নম্বৰও লাভ কৰিব পাৰে,” শৰ্মাই কৈছিল।

মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে লগতে কয় যে চৰকাৰে বিভিন্ন ছাত্ৰ গোটৰ পৰামৰ্শসমূহ বিবেচনা কৰিছে আৰু শিক্ষাৰ্থীসকলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি অব্যাহত ৰাখিবলৈ কৈছে।

See also  মেট্ৰিক আৰু উচ্চতৰ মাধ্যমিকৰ পৰীক্ষা বাতিল

Leave a Comment