অংগনবাদী চাকৰি 2021 – অংগনবাদী কৰ্মীৰ 38 টা পদ

শিশু বিকাশ প্ৰকল্প বিষয়াৰ কাৰ্যালয়, নাজিৰাই কাৰ্যালয়ৰ অধীনৰ বিভিন্ন অংগনবাদী কেন্দ্ৰত অংগনবাদী কৰ্মীৰ 38 টা পদ নিয়োগ সন্দৰ্ভত এক চৰকাৰী জাননী জাৰি কৰিছে। অংগনবাদী কৰ্মী হিচাপে কাম কৰিবলৈ ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ অফলাইন আবেদন নিৰ্ধাৰিত আবেদন পত্ৰত দাখিল কৰিব লাগিব। এই অংগনবাদী কৰ্মী চাকৰিৰ সম্পূৰ্ণ বিৱৰণ আৰু যোগ্যতাৰ চৰ্ত তলত দিয়া হৈছে।

অংগনবাদী চাকৰিৰ বিৱৰণ

পদৰ নাম: অংগনবাদী কৰ্মী, মিনি কৰ্মী আৰু সহায়ক

পদৰ সংখ্যা: 38 টা পদ

অংগনবাদী কৰ্মী: 15 টা পদ
অংগনবাদী সহায়ক: 23 টা পদ

শিক্ষাগত অৰ্হতা: অংগনবাদী চাকৰি সহায়ক পদৰ বাবে শিক্ষাগত অৰ্হতা অসম চৰকাৰৰ দ্বাৰা অনুমোদিত বোৰ্ডৰ পৰা এইচএছএলচি পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব। যদি সেই ক্ষেত্ৰত কোনো যোগ্য প্ৰাৰ্থী নাথাকে তেন্তে ন্যূনতম অৰ্হতা শ্ৰেণী নৱম শ্ৰেণীত উত্তীৰ্ণ হোৱা প্ৰাৰ্থীৰ আবেদন গ্ৰহণ কৰা হ’ব। নৱম শ্ৰেণীৰ শিক্ষাগত অৰ্হতাৰ প্ৰমাণপত্ৰসমূহ সংশ্লিষ্ট বিদ্যালয়ৰ পৰিদৰ্শকসকলে স্বাক্ষৰ কৰিব লাগিব।

অংগনবাদী চাকৰি অন্যান্য চৰ্ত

প্ৰাৰ্থীৰ বয়স: অংগনবাদী চাকৰি প্ৰাৰ্থীৰ বয়স 01.01.2021 তাৰিখত নিম্নতম 18 বছৰৰ পৰা 44 বছৰৰ ভিতৰত হ’ব লাগিব।

আৱাসী: প্ৰাৰ্থীসকল নিৰ্ধাৰিত অংগনবাদী কেন্দ্ৰৰ জৰীপ ক্ষেত্ৰৰ স্থায়ী বাসিন্দা হ’ব লাগিব আৰু ঘৰুৱা নম্বৰৰ আবেদন পত্ৰত উল্লেখ কৰিব লাগিব যাক অংগনৱাড়ী কেন্দ্ৰৰ জৰীপ বহীত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। আৱেদন প্ৰপত্ৰখনৰ সৈতে স্থানীয় গাওঁ বুহা বা ৱাৰ্ড সদস্যৰ প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব।

ফিটনেছ: অংগনবাদী কৰ্মী/মিনি অংগনৱাড়ী কৰ্মী আৰু অংগনৱাড়ী সহায়কসকল সামাজিক মনৰ হ’ব লাগে।

বাছনি প্ৰক্ৰিয়া: প্ৰাৰ্থীসকলক কেৱল চৰকাৰী নীতি নিৰ্দেশনা অনুসৰি মৌখিক সাক্ষাৎকাৰৰ আধাৰত বাছনি কৰা হ’ব।

সংৰক্ষণ: 3% পদ শাৰীৰিকভাৱে অক্ষম মহিলা প্ৰাৰ্থীৰ বাবে সংৰক্ষিত কৰা হ’ব। সেই প্ৰাৰ্থীসকলে শাৰীৰিকভাৱে বাধাপ্ৰাপ্ত আইন, 1995-ত নিৰ্ধাৰণ কৰা অনুসৰি উপযুক্ত কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা শাৰীৰিক অক্ষমতা প্ৰমাণপত্ৰৰ প্ৰমাণিত নকল আবেদন বান্ধিব লাগিব।

টোকা: বিদ্যালয় বা মহাবিদ্যালয়ৰ নিয়মীয়া শিক্ষাৰ্থীসকলক উক্ত পদটোৰ বাবে বিবেচনা কৰা নহ’ব।

See also  অসম ৰাইফলছ নিযুক্তি ২০২১ - ১৩১ খালী পদ, অনলাইন আবেদন

পাৰিশ্ৰমিক: পোষ্ট শ্ৰেণী অনুসৰি পাৰিশ্ৰমিক পৃথক হ’ব। বিৱৰণবোৰ নিম্নলিখিত ধৰণৰ হ’ব।

অংগনবাদী কৰ্মী: প্ৰতি মাহে 6,500/- টকা।
অংগনবাদী মিনি কৰ্মী: প্ৰতি মাহে 4,750/- টকা।
অংগনবাদী সহায়ক: প্ৰতি মাহে 3,250/- টকা।

অংগনবাদী চাকৰি কেনেদৰে আবেদন কৰিব?

শিশু বিকাশ প্ৰকল্প বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ৰ চৰকাৰী অধিসূচনা অনুসৰি, নাজিৰা যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখৰ আগতে আবেদনৰ নিৰ্ধাৰিত বিন্যাসত তেওঁলোকৰ আবেদন দাখিল কৰিব লাগিব। আৱেদন প্ৰপত্ৰখন নাজিৰাৰ শিশু বিকাশ প্ৰকল্প বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ত উপলব্ধ হ’ব। কাৰ্যালয়ৰ পৰা আৱেদন প্ৰপত্ৰ সংগ্ৰহ কৰাৰ পিছত, প্ৰাৰ্থীসকলে প্ৰাসঙ্গিক নথিপত্ৰ আৰু ফটোৰ সৈতে সেই প্ৰপত্ৰখন পূৰণ কৰিব লাগিব। প্ৰাৰ্থীসকলে নিৰ্ধাৰিত সময়ৰ ভিতৰত শিশু বিকাশ প্ৰকল্প বিষয়া, নাজিৰাৰ কাৰ্যালয়ত তেওঁলোকৰ পূৰণ কৰা আবেদন দাখিল কৰিব লাগিব।

অংগনবাদী চাকৰি আৱেদন দাখিল কৰিবলৈ প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ

কাৰ্যালয়ত প্ৰপত্ৰখন দাখিল কৰোঁতে প্ৰাৰ্থীসকলে পূৰণ কৰা আবেদন পত্ৰৰ সৈতে তলৰ তালিকাভুক্ত নথিপত্ৰবোৰৰ স্ব-প্ৰমাণিত প্ৰতিলিপি সংলগ্ন কৰিব লাগিব।

  • শেহতীয়া পাছপোৰ্ট আকাৰৰ আলোকচিত্ৰ।
  • বয়সৰ প্ৰমাণ।
  • শিক্ষাগত অৰ্হতা প্ৰমাণপত্ৰ আৰু মাকশ্বীট।
  • ঠিকনাৰ প্ৰমাণ।
  • জাতিপ্ৰমাণপত্ৰ (যদি প্ৰযোজ্য হয়)।
  • বিকলাঙ্গতা প্ৰমাণপত্ৰ (যদি প্ৰযোজ্য হয়)।
  • অভিজ্ঞতা প্ৰমাণপত্ৰ (যদি প্ৰযোজ্য হয়)।
  • অন্যান্য প্ৰাসঙ্গিক নথিপত্ৰ।

অংগনবাদী চাকৰি গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

  • আৱেদন দাখিলৰ আৰম্ভণি তাৰিখ: 3 ছেপ্টেম্বৰ 2021
  • আৱেদন দাখিলৰ অন্তিম তাৰিখ: 18 ছেপ্টেম্বৰ 2021

অংগনবাদী চাকৰি গুৰুত্বপূৰ্ণ লিংক

অফিচিয়েল অধিসূচনা ডাউনলোড কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক
অফিচিয়েল ৱেবছাইট দৰ্শন কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক

 

 

Leave a Comment